Seattle – co warto zobaczyć

Co robić w Seattle

Czy zastanawiasz się, dlaczego Seattle nazywane jest miastem jezior? Cóż, to dlatego, że w tym miejscu znajduje się kilka oszałamiających i majestatycznych jezior i wodospadów. Jest to więc jedno z najwspanialszych miejsc do odwiedzenia ze względu na zapierające dech w piersiach widoki.

Najlepszy czas na odwiedzenie miasta to okres od października do marca, kiedy pogoda jest dość umiarkowana.

Odwiedź Pike Place Market

Jest to największy targ na świecie i znajduje się w samym sercu śródmieścia. Zajmuje powierzchnię 400 000 stóp kwadratowych.

Ponad 100 sprzedawców oferuje świeże produkty, zioła i przyprawy, sery i mięsa.

Jeśli chcesz spróbować czegoś wyjątkowego, musisz odwiedzić słynny Pike Place Market. Znajduje się tam wiele kuszących potraw, które wprawią Cię w zachwyt.

Pike Place Market to doskonałe miejsce, aby poznać bogatą historię miasta. Można tu obserwować sprzedawców ryb i rzeźników pracujących w swoich sklepach i poznać historię tego targu.

Można też odwiedzić przetwórnię ryb, gdzie można poznać cały proces połowu i konserwowania ryb.

Zwiedzanie centrum Seattle

Seattle Center to główna atrakcja miasta. Znajdują się tu różne restauracje, parki, muzea, teatry, stadiony i wiele innych.

W Seattle Center jest wiele rzeczy do zrobienia i jest to miejsce, które odwiedza prawie każdy turysta.

Haggen Haggen to jedno z najciekawszych muzeów na świecie, które prezentuje unikalną kulturę i dziedzictwo północno-zachodniego Pacyfiku.

Innym ciekawym muzeum jest Science Museum of the Pacific Northwest, które pokaże Ci naukę w działaniu.

Seattle Center Arena, Centrum Nauki Pacyfiku oraz Muzeum Lotnictwa.

Odwiedź Olympic Sculpture Park

Jeśli chcesz spędzić wakacje w wyjątkowy sposób, możesz odwiedzić Olympic Sculpture Park. Jest to jeden z najpiękniejszych i najbardziej zapierających dech w piersiach parków, pełnych rzeźb, fontann i zieleni.

Znajduje się tam ponad 100 rzeźb, a każda z nich jest wyjątkowa i wykonana z innych materiałów.

Wnioski:

Seattle jest bardzo interesującym miastem i jest również jednym z najlepszych miast do odwiedzenia w USA. Jeśli więc planujesz odwiedzić to piękne miasto, to musisz wziąć pod uwagę te rzeczy, które warto zobaczyć w mieście.