Burgas – co warto zobaczyć

6 najlepszych miejsc do odwiedzenia w Burgas

Burgas to bardzo popularna miejscowość turystyczna zarówno wśród turystów bułgarskich, jak i zagranicznych. Położone jest w północno-wschodniej części kraju, nad Morzem Czarnym.

Jego linia brzegowa składa się ze skalistych klifów i plaż, a w głębi lądu znajdują się najstarsze osady w kraju. Pod koniec lat 80. XX w. zostało uznane za trzecie co do wielkości miasto w Bułgarii.

Odwiedzając Burgas, poczujesz różnicę – to spokojne miasto, które pozwoli Ci się zrelaksować. Plaża jest najlepszym miejscem do odwiedzenia, jeśli planujesz spędzić trochę czasu podczas letnich wakacji. Można tu podziwiać niesamowity widok na Morze Czarne i przyrodę.

Oto najważniejsze miejsca, które można odwiedzić w Burgas:

1. Zamek Nessebar

Zamek Nessebar położony jest w pobliżu morza. Wewnątrz zamku można znaleźć wiele ciekawych rzeczy. Pierwszą rzeczą, którą zobaczysz po wejściu do zamku, jest starożytna grecka świątynia. Mówi się, że świątynia ta ma około 2000 lat.

Drugą rzeczą jest duży rzymski amfiteatr. Jego wielkość wynosi około 30 metrów. Trzecia rzecz to mała łaźnia turecka, a czwarta to studnia.

2. Park Vratsa

Park Vratsa jest największym parkiem w Bułgarii. Jest to również miejsce, w którym znajduje się najstarszy budynek w mieście. Jest to dom rzymski.

Jeśli chcesz zwiedzić muzeum w parku, powinieneś kupić bilet z wyprzedzeniem. Koszt biletu wynosi około 6 lewów od osoby.

3. Złote Bramy

Złote Wrota to jeden z najbardziej znanych symboli miasta. Jeśli idziesz środkiem ulicy, to na pewno miniesz bramę.

Jeśli przyjedziecie od strony morza, to również zobaczycie Złote Bramy. W mieście znajduje się wiele różnych atrakcji i muzeów.

4. Katedra

Katedra jest największą katedrą w Bułgarii. Jeśli szukasz kościoła, w którym mógłbyś się pomodlić, to jest to najlepsze miejsce do odwiedzenia.

5. Stary Port

Stary Port to miejsce, gdzie dawniej cumowały stare łodzie. Łodzie te służyły do transportu towarów z krajów śródziemnomorskich do wnętrza kraju.

6. Stare Miasto

Stare Miasto to najstarsza część miasta. Znajdują się tu stare domy, a ulicę otaczają starożytne fortyfikacje.

Wnioski:

Wszystkie te miejsca pomogą Ci jak najlepiej wykorzystać wakacje w Burgas. W Burgas jest wiele innych rzeczy do zrobienia, oprócz odwiedzenia tych miejsc, możesz cieszyć się życiem nocnym, ponieważ jest tu wiele barów i klubów.