Chicago – co warto zobaczyć

10 pięknych miejsc w Chicago, z których można zobaczyć wielkie miasto

Chicago ma wszystko do zaoferowania. Nie ma wątpliwości, że pokochasz je, gdy je odwiedzisz. Ludzie, którzy odwiedzają to miejsce, są zachwyceni jego pięknem. Chicago znajduje się w stanie Illinois i jest znane jako Wietrzne Miasto. Znajduje się tu największy drapacz chmur, a Ty z pewnością pokochasz tę wspaniałą architekturę.

Miasto zostało założone w 1833 roku przez Amerykanów i było domem wielu wybitnych artystów i muzyków. Poniżej wymieniono interesujące miejsca w tym mieście.

Instytut Sztuki w Chicago

To pierwsze muzeum, które jest znane ze swojej sztuki. Znajduje się w dzielnicy Loop, a wystawiane są tu piękne obrazy. Budynek jest wykonany z marmuru i jest jednym z najpiękniejszych muzeów na świecie. Skrzydło amerykańskie jest jedną z najsłynniejszych części muzeum.

Muzeum Historii Naturalnej Fielda

W muzeum znajduje się wiele skamieniałości i zwierząt z całego świata. Do najpopularniejszych skamieniałości należą ssaki z epoki lodowcowej i dinozaury. Muzeum znajduje się w Hyde Parku i posiada najbardziej niesamowite kolekcje.

Kolekcja Rodziny Pritzkerów

Kolekcja sztuki i wzornictwa w tym muzeum jest jedną z najbardziej niesamowitych kolekcji, jakie można znaleźć na świecie. Znajdziesz tu dzieła sztuki i prace Picassa, Matisse’a, Warhola i innych.

Wrigley Field

Ten stadion jest domem Chicago Cubs. Jest to jeden z najsłynniejszych stadionów sportowych na świecie. Z przyjemnością odwiedzisz to miejsce, gdy będziesz w tym mieście.

Lincoln Park Zoo

Zoo to doskonałe miejsce na spędzenie weekendu w mieście. W zoo można znaleźć różne gatunki zwierząt.

Muzeum Przyrodnicze Peggy Notebaert

Jest to muzeum nauki, w którym znajduje się wiele eksponatów z zakresu historii naturalnej, a Ty będziesz zachwycony wyjątkowymi wystawami. Jest to jedno z najpiękniejszych muzeów na świecie.

Podsumowanie:

Tak więc, to już wszystko o miejscach, które warto zobaczyć w mieście Chicago. Podzieliłem się z Tobą kilkoma najlepszymi miejscami do odwiedzenia w tym pięknym mieście. Mam nadzieję, że ten wpis pomoże Ci jak najlepiej wykorzystać Twoje wakacje.