Damaszek – co warto zobaczyć

5 atrakcyjnych rzeczy do zobaczenia w Damaszku

Historia Damaszku sięga czasów starożytnych, a ludzie z całego świata odwiedzali to miasto, aby zobaczyć jego historyczne zabytki i budowle. Jeśli chodzi o zwiedzanie Damaszku, to jest to jedno z najstarszych miast na Bliskim Wschodzie.

Oto pięć najciekawszych rzeczy, które warto zobaczyć w Damaszku.

Cytadela w Damaszku

Miasto Damaszek jest znane jako stolica Syrii i jest to najbardziej starożytne miasto w tym kraju. Cytadela Damaszku znajduje się w samym sercu miasta. Została zbudowana przez Rzymian i jest najwspanialszym zabytkiem architektonicznym miasta.

Została zbudowana przez Rzymian i jest najwspanialszym zabytkiem architektonicznym miasta.

Stare Miasto

Stare Miasto w Damaszku jest jedną z najstarszych dzielnic miasta. Zostało założone ponad 5000 lat temu i jest najstarszą dzielnicą miasta.

Domy i meczety na Starym Mieście to najbardziej niesamowite rzeczy, które można zobaczyć w tej dzielnicy.

Meczet Al-Khalil

Jest to najstarszy meczet na świecie. Znajduje się na brzegu rzeki Barada i jest największym meczetem w mieście. Jest to jedna z głównych atrakcji turystycznych miasta.

Najstarszy meczet na świecie. Znajduje się na brzegu rzeki Barada i jest największym meczetem w mieście.

Meczet Qalansawati

Jest to jeden z najważniejszych meczetów na świecie. Jest to największy meczet w mieście i został zbudowany przez Mameluków.

Jest to najważniejszy meczet w mieście i został zbudowany przez Mameluków.

Wodospady Ain al-Fijar

Wodospady te są najpiękniejszymi wodospadami na Bliskim Wschodzie. Znajdują się u podnóża góry Qasioun. Jest to najpopularniejsza atrakcja turystyczna miasta, którą odwiedzają ludzie z całego świata.

Wodospady te są najpiękniejszymi wodospadami na Bliskim Wschodzie. Znajdują się u podnóża góry Qasioun. Jest to najpopularniejsza atrakcja turystyczna miasta, którą odwiedzają ludzie z całego świata.

Wnioski:

Jeśli planujesz odwiedzić Damaszek, to nie zapomnij zaplanować swojej wycieczki z przewodnikiem.