Djakarta – co warto zobaczyć

6 atrakcji, które warto zobaczyć w Dżakarcie

Dżakarta to wspaniałe miejsce dla tych, którzy chcą odwiedzić miasto zabawy. Jeśli więc chcesz zobaczyć wspaniałe miejsce, to najlepszym miejscem, do którego możesz się udać, jest Dżakarta.

Jeśli jesteś turystą, to z pewnością musisz rozważyć odwiedzenie Dżakarty, ponieważ jest to miasto zabawy. Ludzie uwielbiają odwiedzać Dżakartę, ponieważ oferuje ona tak wiele zabawy i przyjemności. Jeśli już kiedyś odwiedziłeś stolicę Indonezji, to musisz wiedzieć, co chciałbyś zobaczyć, a co nie.

Oto 6 największych atrakcji, które powinieneś odwiedzić w Dżakarcie:

1. Taman Sari

Jeśli jesteś miłośnikiem sztuki i kultury, to musisz odwiedzić to niesamowite muzeum. To muzeum sztuki znajduje się w samym sercu Dżakarty, więc łatwo do niego trafić. Jest to jedno z największych muzeów w Indonezji, składające się z 7 sal. Główną atrakcją muzeum jest kolekcja sztuki indonezyjskiej.

2. Muzeum Sztuk Pięknych

Jeśli chcesz poznać bogatą historię Indonezji, musisz odwiedzić to muzeum. Można się tu również zapoznać z historią indonezyjskiej sztuki i kultury.

3. Świątynia Borobudur

Świątynia Borobudur jest jedną z największych świątyń buddyjskich w Indonezji. Świątynia ta znajduje się w wiosce Prambanan, więc można do niej łatwo dojechać autobusem.

4. Muzeum Rafflesa

Muzeum Rafflesa jest najbardziej znanym muzeum w Dżakarcie. Muzeum to posiada szeroki wybór obrazów i artefaktów pochodzących z całego świata.

5. Muzeum Walki Narodowej

Jest to muzeum, które składa się z reliktów walki narodowej. Znajdują się tu broń i przedmioty używane przez Partię Komunistyczną i indonezyjskich nacjonalistów.

6. Pomnik Narodowy

Jest to pomnik pierwszego prezydenta Indonezji, Sukarno. Pomnik ten jest również znany jako symbol indonezyjskiej dumy i niepodległości.

Wnioski:

Tak więc, lista rzeczy do zobaczenia w Dżakarcie została zakończona. Teraz już wiesz, jakie są najlepsze rzeczy do zobaczenia w Dżakarcie.