Kalkuta – co warto zobaczyć

Rzeczy, które warto zrobić w Kalkucie po raz pierwszy

Kiedy planujesz odwiedzić nowe miasto, co myślisz o nim w pierwszej kolejności?

Nieważne, czy lubisz to miasto, czy nie, ale kiedy odwiedzisz Kalkutę, poczujesz się szczęśliwy, ponieważ będziesz mógł zobaczyć stare i nowe oblicze tego miasta. Są miejsca, które pozostawiają uśmiech na twarzy i skłaniają do ponownych odwiedzin.

Kalkuta jest jednym z największych miast w Indiach i jest miejscem pełnym kultury i tradycji. Niektóre z miejsc, które będziesz mógł odwiedzić w Kalkucie, to Kalighat Kali Temple, Victoria Memorial Hall, Victoria Public Library, Belur Math Temple, Howrah Bridge i wiele innych.

Oto miejsca, które powinieneś odwiedzić w Kalkucie.

Świątynia Kalighat Kali

Jest to starożytna świątynia poświęcona bogini Kali, a jej kult jest codzienną rutyną dla mieszkańców Kalkuty. Miejsce to jest bardzo znane ze względu na swoje znaczenie religijne i jest jedną z najstarszych świątyń w Indiach. Do tego miejsca można dotrzeć, idąc w kierunku północnym od głównego rynku.

Victoria Memorial Hall

Jest to najsłynniejszy budynek, w którym odbywają się wydarzenia polityczne i kulturalne w Kalkucie. Został zbudowany w 1902 roku i wciąż zachowuje swój dawny urok. Miejsce to znane jest także jako Biblioteka Publiczna Wiktorii, a budynek otoczony jest wieloma ogrodami i jest jedną z największych bibliotek w Kalkucie.

Biblioteka Publiczna Wiktorii

Biblioteka Publiczna Wiktorii jest trzecią co do wielkości biblioteką w Kalkucie i jest częścią Victoria Memorial Hall. Znajduje się w pobliżu Victoria Memorial Hall, a dojdziesz do niej, spacerując po rynku.

Świątynia Belur Math

Belur Math to jedna z najczęściej odwiedzanych świątyń w Kalkucie, położona w północnej części miasta. Jest to ogromne miejsce, w którym znajduje się wiele religijnych idoli, a także obszerna biblioteka. Miejsce to słynie również z pięknego ogrodu, w którym można usłyszeć śpiew ptaków.

Most Howrah

Jest to jeden z najważniejszych mostów, który łączy Kalkutę z Howrah i jest symbolem Kalkuty. Jest to największy most w Kalkucie i służy nie tylko do transportu, ale jest także miejscem, które odwiedzają turyści.

Wnioski:

To jest lista najlepszych miejsc do odwiedzenia w Kalkucie i na pewno będziesz zadowolony z pobytu w tym mieście. Kalkuta jest znana ze swojej starej architektury i będzie dla Ciebie zaskoczeniem, jeśli odwiedzasz to miejsce po raz pierwszy.