Las Vegas – co warto zobaczyć?

Nie jeżdżę często do Las Vegas. Byłem tam raz, kilka lat temu, na wieczorze kawalerskim przyjaciela i świetnie się bawiłem. Niedawno byłam też na ślubie przyjaciela w Reno i również bardzo mi się podobało. Ale kiedy byliśmy tam z mężem, skorzystaliśmy z tego, że w Nevadzie nie ma stanowego podatku dochodowego i postanowiliśmy spędzić jeden dzień, jeżdżąc po okolicy i szukając rzeczy, które mogłyby nas zainteresować.

Oto miejsca, które nas zainteresowały:

Muzeum Neonów

To muzeum zabiera Cię w podróż przez ewolucję neonów. Każdy znak jest prezentowany osobno, więc można odnieść wrażenie, że stoi się wewnątrz oryginalnego neonu. To niesamowite zobaczyć, w jaki sposób technologia zmieniła świat. Mógłbym tu spędzić całe godziny.

Wieża Stratosphere

Jest to wieża widokowa w środku hotelu i kasyna Stratosphere. Nie wchodziliśmy do środka, ale widok z daleka na całość robi wrażenie.

Park Narodowy Grand Canyon

Jest ogromny i można wybrać się na pieszą wycieczkę na jego dno. Jeśli lubisz wodospady, rzeka Kolorado przelewa się przez krawędź kanionu. I jest przepiękna.

Vegas Speedway

Wybraliśmy się na Vegas Motor Speedway, aby zobaczyć wyścigi NASCAR. Bardzo podobało mi się oglądanie samochodów jeżdżących po torze i byłam zaskoczona, jak wielu fanów przyszło na wyścig. Szkoda, że nie wiedziałam o istnieniu tego miejsca, zanim tam pojechaliśmy.

Centrum Kongresowe Las Vegas

Nie weszliśmy do środka, ale przeszliśmy obok niego i zobaczyliśmy wszystkie wystawy oraz strefę gastronomiczną. Jest naprawdę duże. Podoba mi się architektura centrum kongresowego.

Posiadłość Carson

Mój mąż i ja poszliśmy do tej rezydencji, ponieważ jest nawiedzona. Można ją zwiedzać, a nawet zjeść tam obiad. To prawdziwy spektakl z udziałem aktorów i aktorek. Dali nam darmowe drinki i przekąski, ale miejsce było bardzo mroczne i przerażające. Gdybym miała ponownie odwiedzić Las Vegas, na pewno zabrałabym ze sobą przyjaciół, aby mogli przyjść i przenocować w moim pokoju.

Rejon transportu regionalnego Reno Tahoe

Złapaliśmy autobus, żeby zobaczyć rzekę Truckee. Były tam zjeżdżalnie, leniwa rzeka, a nawet pole do minigolfa. Sceneria była piękna, ale nie jestem pewna, po co budować osobną stację kolejową. Przejazd kolejką kosztował 5 dolarów.

Jezioro Tahoe

Cały dzień spędziliśmy na spacerach wokół jeziora, ciesząc się słońcem. Zrobiłem mnóstwo zdjęć.

Park lotniczy w Reno

To naprawdę duże lotnisko, na którym jest mnóstwo samolotów do oglądania.

Muzeum Sztuki w Nevadzie

Pojechaliśmy do tego muzeum i przeszliśmy się po nim. Jest piękne.