Lizbona – co warto zobaczyć

Stolica Portugalii ma swój urok, którego nie można przegapić. W mieście jest wiele rzeczy do zrobienia, których nie będziesz żałować.

Wybierz się na wycieczkę po stolicy

Lizbona słynie z urokliwej atmosfery i kultury, więc jeśli planujesz odwiedzić miasto, powinieneś upewnić się, że odwiedzisz historyczne miejsca. Wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem, aby poznać historię miasta i poczuć jego urok.

Popłyń łodzią na Ilha de Santa Maria

Ilha de Santa Maria to maleńka wyspa położona w mieście Lizbona. Jest to idealne miejsce do spacerów i relaksu, ponieważ znajdują się tam zielone drzewa i spokojne plaże. Możesz także wypożyczyć rower i zwiedzić wyspę, aby cieszyć się jej spokojem.

Odwiedź katedrę w Sé

Katedra Sé jest jednym z najważniejszych zabytków miasta i można w niej zobaczyć historię Portugalii, ponieważ była to pierwsza katedra zbudowana w tym kraju. Katedra jest arcydziełem architektury gotyckiej i symbolem bogactwa i potęgi miasta.

Poznaj dzielnicę Alfama

Dzielnica Alfama to urokliwa część miasta, która oferuje turystom niepowtarzalny urok. Znajdują się tu wąskie uliczki, małe zaułki i wiele kościołów. Możesz spacerować po tych uliczkach i podziwiać portugalską kulturę.

Zobacz dzielnicę Bairro Alto

Bairro Alto to jedna z najbardziej popularnych dzielnic miasta. Jeśli lubisz zakupy, z pewnością spodoba Ci się tutaj, ponieważ jest tu pełno kolorowych sklepów, barów i restauracji.

Odwiedź rzekę Tag

Rzeka Tag jest bardzo ważnym źródłem wody dla miasta, a także atrakcją turystyczną, ponieważ jest popularnym miejscem do pływania. Rzeka przepływa przez miasto i jest uważana za główną atrakcję turystyczną.

Odwiedź klasztor Jeronimos

Klasztor Jeronimos to jedna z najsłynniejszych atrakcji Portugalii. Został zbudowany przez templariuszy w XII wieku. Jest to niezwykły budynek i arcydzieło architektury, z którego roztacza się piękny widok na miasto.

Wnioski:

To wszystko o rzeczach do zrobienia w Lizbonie i powinieneś spróbować odwiedzić wszystkie z nich przynajmniej raz.