Rijad – co warto zobaczyć

Rijad – najczęściej odwiedzane miejsca

Rijad stał się jednym z najczęściej odwiedzanych miast Arabii Saudyjskiej. W stolicy kraju znajduje się wiele atrakcji turystycznych i pięknych miejsc, które przyciągają wielu turystów z całego świata. Do najpopularniejszych atrakcji turystycznych należą: Centrum Historyczne Króla Abdul Aziza, Majlis Al Shura, Corniche, Park Saad bin Muqrin, Park Al Thumama oraz Opera w Rijadzie.

Park Al-Thumama

Park Al-Thumama to piękny ogród położony w Rijadzie. Został założony przez Sułtana Bin Abdul Aziza w latach 50. ubiegłego wieku. Park został zaprojektowany w celu zapewnienia mieszkańcom Rijadu świeżego powietrza.

Ogrody podzielone są na kilka sekcji. Istnieją trzy sekcje, w tym sekcja palm, sekcja róż i sekcja drzew.

Majlis Al-Shura

Majlis Al-Shura to jeden z najsłynniejszych i najstarszych budynków w Rijadzie. Został zbudowany za panowania króla Abdul Aziza Ibn Sauda. Konstrukcja jest bardzo podobna do tej, która znajduje się w Kairze. W budynku odbywają się liczne konferencje rządowe, jest on także miejscem spotkań przedstawicieli rządu i różnych organizacji międzynarodowych.

Park Al-Thumama

Park ten znajduje się w centrum Rijadu. Park został otwarty przez zmarłego króla Fahda w latach osiemdziesiątych XX wieku. W parku znajduje się wspaniała kolekcja kwiatów i drzew.

Centrum Historyczne Króla Abdul Aziza

Centrum historyczne jest budynkiem królewskim, który został zbudowany, aby upamiętnić życie założyciela królestwa.

Park Saada bin Muqrina

Park Saad bin Muqrin jest jednym z najpopularniejszych parków w Rijadzie. W parku znajduje się piękna fontanna i basen.

Al-Saud Al-Faisaliya

Al-Saud Al-Faisaliya to muzeum, które upamiętnia historię rodziny obecnego króla. Jest to największe muzeum na Bliskim Wschodzie.

W muzeum znajduje się wiele eksponatów, które ukazują życie rodziny obecnego króla. W muzeum znajduje się biblioteka z bogatą kolekcją książek i manuskryptów.

Meczet Al-Ajami

Meczet ten jest pięknym budynkiem w Rijadzie. Został zbudowany w 1852 roku. Meczet ma duży minaret i liczne marmurowe kolumny.

Teatr Al-Rabia

Teatr ten jest jednym z najstarszych teatrów w Rijadzie. Został zbudowany za panowania króla Abdul Aziza. Teatr jest wykorzystywany do przedstawień teatralnych.

Wnioski:

Rijad jest najczęściej odwiedzanym miastem w Arabii Saudyjskiej. Znajduje się tu wiele ciekawych i atrakcyjnych miejsc, które warto odwiedzić. Powyższa lista to tylko wierzchołek góry lodowej i można odwiedzić o wiele więcej miejsc w Rijadzie.