Ateny – co warto zobaczyć

7 atrakcji w Atenach, które powinieneś odwiedzić

Jeśli jeszcze nie byłeś w Atenach, a chciałbyś odwiedzić to wspaniałe miasto, to jesteś we właściwym miejscu. Na tym blogu zamierzam podzielić się z Wami najlepszymi atrakcjami Aten. A więc zaczynamy:

Akropol

Akropol jest najlepszą atrakcją Aten, a powodem tego jest fakt, że budowla ta jest największym ośrodkiem turystycznym w Grecji. Został on zbudowany w IV wieku p.n.e. przez starożytną cywilizację grecką. Znajduje się tam również świątynia Ateny Nike, która jest najstarszą świątynią Aten.

Partenon

Ta piękna świątynia została zbudowana przez Peryklesa w 447 r. p.n.e. Partenon jest największą świątynią Grecji i uważany jest za najlepszy przykład starożytnej architektury greckiej. W Partenonie znajdują się trzy kopuły, z których największa jest kopuła centralna. Świątynia ta jest również największą budowlą w Europie.

Santorini

Jest to wulkaniczna wyspa Grecji, na której znajdują się najlepsze plaże w Grecji. Santorini znajduje się u wybrzeży Fira i jest to drugi co do wielkości wulkan na świecie. Santorini jest uważana za piękne miejsce do odpoczynku i zażywania kąpieli słonecznych.

Świątynia Zeusa Olimpijskiego

Jest to najbardziej niesamowita atrakcja Aten, a także największa świątynia w Grecji. Świątynia ta została zbudowana w VI wieku p.n.e. i jest uważana za najpopularniejszą atrakcję turystyczną Aten. Świątynia Zeusa Olimpijskiego słynie z marmurowych kolumn, które są największe w Grecji.

Muzeum Akropolu

Jest to najbardziej niesamowite muzeum w Atenach i drugie najczęściej odwiedzane muzeum w Grecji. W muzeum tym znajduje się najwspanialsza kolekcja posągów, obrazów i złota. Na terenie muzeum znajduje się również park archeologiczny, w którym można zobaczyć najciekawsze obiekty.

Klasztor św.

Jest to jeden z najwspanialszych zabytków sakralnych w Grecji, będący częścią Akropolu. Znajduje się tam wiele interesujących rzeczy, takich jak freski kościelne, kamienne rzeźby, klasztor z freskami, ogród i wiele innych.

Wnioski:

Jeśli chcesz wiedzieć o Atenach i co warto zwiedzić, to ten blog na pewno Ci pomoże.