Buenos Aires – co warto zobaczyć

Podróżując do innego miasta, trzeba zaplanować wycieczkę i spędzić dużo czasu z bliskimi. Jeśli więc planujesz odwiedzić Buenos Aires, nie musisz się nudzić, ponieważ miasto ma wiele do zaoferowania. Jest kilka niesamowitych atrakcji, które możesz poznać podczas swojej podróży.

1. Poznawanie historii

Buenos Aires jest stolicą Argentyny i pierwszą rzeczą, której się dowiesz, jest historia. W mieście znajduje się wiele muzeów, pomników i miejsc pamięci, które powiedzą Ci wszystko o przeszłości, teraźniejszości i przyszłości miasta.

2. Wybierz się do muzeów

Jeśli chodzi o muzea, Buenos Aires ma ich wiele, co z pewnością Cię zadziwi. Niektóre ze słynnych muzeów w mieście to Museo Nacional de Bellas Artes, Museo Historico Nacional, Museo del Bicentenario, Museo Nacional de Arte Decorativo, Museo Nacional de Arqueologia, Museo Historico El Cordobes, Museo Historico de la Marina, Museo de la Obra Pía y los Desaparecidos i inne.

3. Poznawanie kultury

Jeśli masz czas, który możesz spędzić w mieście, możesz wziąć udział w wydarzeniach kulturalnych i poznać kulturę miasta. Niektóre ze słynnych festiwali w mieście to Fiesta de las Américas, Festival del Cine Argentino, Festival Nacional de Música, Festival del Chango, Festival de Cine Argentino, Festival de la Persecución, Festival de la Canción Latinoamericana i inne.

4. Poznaj parki

Buenos Aires jest bardzo zielonym miastem, w którym znajdziesz wiele parków i ogrodów. Możesz wybrać się na spacer i podziwiać piękno miasta. Niektóre ze słynnych parków w mieście to Parque de la Recoleta, Parque Forestal, Parque del Oeste, Parque de la Villa, Parque Luro, Parque de la Playa, Parque San Martín, Parque San Martín de los Andes, Parque Villeroy and Boedo, Parque Presidente Peron, Parque de la Universidad de Buenos Aires, Parque del Periodista i inne.

5. Wybierz się na wycieczkę po mieście

Jeśli chcesz poczuć prawdziwą naturę miasta, możesz wybrać się na wycieczkę po mieście. Niektóre z najsłynniejszych wycieczek to wycieczki po dzielnicy Palermo, wycieczki po dzielnicy La Boca, wycieczki po dzielnicy Recoleta, wycieczki po dzielnicy Puerto Madero i wycieczki po Barrio Chino.