Florencja – co warto zobaczyć

Florencja, miasto sztuki

Florencja znana jest jako Miasto Sztuki i jest to bardzo piękne miasto, w którym znajdują się liczne muzea, galerie, kościoły, restauracje i wiele innych. Możesz odwiedzić to piękne miejsce, jeśli wybierasz się do Włoch, ale zanim to zrobisz, pozwól, że powiem Ci, co warto zobaczyć, będąc w tym pięknym mieście.

Muzea

Muzea to jedna z najważniejszych części miasta, która co roku przyciąga tysiące zwiedzających. Jeśli chcesz zobaczyć miasto sztuki, musisz odwiedzić Galerię Uffizi i Pałac Pitti, które znajdują się w tej samej okolicy.

Galeria Uffizi jest jednym z największych muzeów na świecie. Znajdują się w niej najważniejsze obrazy wielkich artystów, takich jak Giotto, Rafael, Botticelli, Leonardo da Vinci, Michał Anioł i wielu innych.

Pałac Pitti

Jeśli chcesz zobaczyć inne słynne muzeum, powinieneś odwiedzić Pałac Pitti. Jest to największe i najbardziej znane muzeum w całym kraju. Został zbudowany w latach 1545-1556 i był domem wielu rodzin królewskich.

Inne interesujące miejsca

Możesz odwiedzić Piazza della Signoria, Bazylikę Santa Maria del Fiore i Palazzo Vecchio, aby poznać historię miasta.

Wnioski:

Florencja jest pięknym miastem we Włoszech, więc jeśli odwiedziłeś Rzym lub Mediolan, to jest to następny cel podróży dla Ciebie. Powinieneś odwiedzić to piękne miejsce tak szybko, jak to możliwe.