Edynburg – co warto zobaczyć

5 atrakcji, które trzeba zobaczyć w Edynburgu

Edynburg to bardzo znane miasto w Szkocji. Ludzie odwiedzają to miasto, aby zwiedzić najpopularniejsze atrakcje turystyczne i w pełni cieszyć się podróżą.

Edynburg jest jednym z najstarszych miast w Wielkiej Brytanii i drugim co do wielkości miastem w Szkocji. Edynburg został założony w V wieku naszej ery, a w XVII wieku stał się stolicą Szkocji.

Jestem pewna, że pokochasz miejsca w Edynburgu, a powodem tego jest oszałamiające piękno tego miejsca.

Oto niektóre z najbardziej znanych atrakcji w Edynburgu:

Zamek w Edynburgu

Najsłynniejszą atrakcją Edynburga jest zamek w Edynburgu. Historia zamku jest zbyt długa i zbyt bogata, by opisać ją tutaj, więc opowiemy o niej później. Został on zbudowany w XII wieku przez szkockiego króla i nazwany rezydencją królewską.

Obecnie w zamku mieści się wiele muzeów i galerii sztuki, a ludzie przyjeżdżają tu, aby je odwiedzić.

Katedra St. Giles

Jest to jedna z największych katedr w stylu gotyckim w całej Europie. Katedra jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w Edynburgu, a jej budowa rozpoczęła się w XIII wieku.

W 1638 r. parlament Szkocji postanowił uczynić z St. Giles katedrę. Budowę katedry zakończono w 1732 roku, a budowa trwała około 200 lat.

Zamek w Edynburgu

Jeśli jesteś fanem historii wojskowości, musisz odwiedzić Zamek w Edynburgu. Budowa zamku rozpoczęła się w XI wieku i był on używany jako fort szkockiej armii przez ponad 500 lat.

W XII wieku zamek stał się królewską rezydencją królów szkockich, a budowa trwała do dziś.

Tower of London

To najlepsza rzecz, jaką powinieneś zrobić w Edynburgu. Jest to jedna z najstarszych i najlepiej zachowanych wież w całej Wielkiej Brytanii, która jest wieżą Pałacu Westminsterskiego.

Budowę Tower of London rozpoczęto w 1078 roku, a zakończono w 1093 roku. Jest to najwyższa wieża w Wielkiej Brytanii, a jej budowa trwała zaledwie 13 lat.

Edinburgh Zoo

Jeśli jesteś wielkim miłośnikiem zwierząt, musisz odwiedzić edynburskie zoo. Znajduje się ono w samym sercu miasta i mieszka w nim około 3500 zwierząt, w tym lwy, tygrysy, małpy, niedźwiedzie, żyrafy i wiele innych.

Zostało otwarte w 1823 roku i dziś jest drugim co do wielkości ogrodem zoologicznym na świecie.

Wnioski:

Mam nadzieję, że podobało Ci się czytanie tego wpisu. Teraz, kiedy już wiesz, co warto zobaczyć w Edynburgu, możesz zaplanować swoją wycieczkę do najpiękniejszego miasta Szkocji.