Phuket – co warto zobaczyć

Phuket to miejsce, w którym można znaleźć wszystko. Niezależnie od tego, czy chcesz robić zakupy, zwiedzać miejsca czy odwiedzać plaże. Wszystkie te rzeczy można zrobić podczas jednej wycieczki i nie trzeba podróżować tam i z powrotem do innych miejsc.

Jeśli jednak zastanawiasz się, które miejsca w Phuket powinieneś odwiedzić, oto mój przewodnik.

Plaża Hin Ta Hin Nok

Jedno z najważniejszych miejsc turystycznych na Phuket, z białą, piaszczystą plażą i spokojnym, pięknym morzem. Najlepszym czasem na odwiedzenie tej plaży jest okres od listopada do lutego. Temperatura wody w morzu wynosi około 26°C.

Jeśli interesujesz się przyrodą, to jest to idealne miejsce dla Ciebie, ponieważ można tu znaleźć wiele ptaków i kwiatów.

Wyspy Żółwie

Turtle Islands to piękna wyspa i jest jedną z najpopularniejszych wysp na Phuket. Można tu znaleźć wiele miejsc, takich jak restauracje, bary, a nawet hotele.

Można tu również znaleźć najlepsze miejsce do snorkelingu. Najlepszy czas na odwiedzenie wysp to okres między marcem a kwietniem.

Plaża Kamala

Jest to słynna plaża surfingowa, położona na wschodnim wybrzeżu wyspy Phuket. Można tu również znaleźć wiele ciekawych miejsc, w tym latarnię morską i jaskinię. Woda jest ciepła i czysta, więc jest to idealne miejsce, aby cieszyć się słońcem i piaskiem.

Plaża Kata

Jest to piękna plaża o spokojnej i przejrzystej wodzie. Woda jest czysta i jest to popularne miejsce do surfowania. Można na niej podziwiać zachód słońca.

Plaża Nai Harn

Jest to jedna z najbardziej zatłoczonych plaż w Tajlandii, zwłaszcza w sezonie wakacyjnym. Plaża słynie z nocnych targów i można tu kupić pamiątki.

Plaża Nai Thon

Jest to popularna plaża z pięknym białym piaskiem. Plaża ta jest dobra do pływania, wędkowania i odkrywania życia morskiego.

Plaża Khao Lak

Jest to plaża o szerokim obszarze piasku i wody. Pogoda jest zazwyczaj ciepła, a wzdłuż plaży można znaleźć wiele restauracji i sklepów.

Plaża Chalong

Najlepszą rzeczą na plaży Chalong jest to, że znajduje się ona w pobliżu plaży Nai Thon. Pogoda jest zazwyczaj ciepła, można pływać i cieszyć się plażą.

W Phuket jest wiele pięknych miejsc, ale jeśli chcesz zwiedzić je wszystkie podczas jednej wycieczki, możesz wybrać miejsca wymienione powyżej.

Wnioski:

Phuket to miejsce, które ma wiele atrakcji i można je wszystkie odkryć podczas jednej wycieczki. Niezależnie od tego, czy chcesz zrobić zakupy, zjeść czy odwiedzić plaże, możesz to wszystko zrobić w Phuket. Tak więc wybierz się na wyspę Phuket i ciesz się życiem w najlepszym wydaniu.