Amsterdam – co warto zobaczyć

10 najciekawszych atrakcji w Amsterdamie

Amsterdam jest znany jako stolica Europy i jest jednym z najbardziej popularnych miejsc na świecie. To miejsce ma tak wiele atrakcji i jestem pewien, że po przeczytaniu tego wpisu, będziesz chciał odwiedzić Amsterdam.

Amsterdam ma więcej niż tylko część niesamowitych miejsc, więc zamierzamy odkryć je wszystkie tutaj.

1. Pierścień Kanałów

Historyczny pierścień kanałów w Amsterdamie został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i jest jedną z największych atrakcji miasta. Pierścień kanałów to sieć kanałów w centrum Amsterdamu, które zostały wykopane w latach 1620-1740. Spacer wzdłuż pierścienia kanałów to doskonały sposób na poznanie starego miasta.

2. Plac Dam

Plac Dam jest jednym z najlepszych miejsc do odwiedzenia w Amsterdamie. Znajduje się na nim Pałac Królewski, Parlament Holenderski i Królewski Concertgebouw.

3. Muzeum Stedelijk

W Stedelijk Museum znajduje się największa w Holandii kolekcja sztuki nowoczesnej, z dziełami Renoira, Matisse’a, Picassa i wielu innych.

4. Dom Anny Frank

Jest to dom Anny Frank, młodej Żydówki, która napisała “Dziennik Anny Frank”, ukrywając się przed nazistami w Amsterdamie. Dziś jest to muzeum, które składa hołd jej życiu i twórczości.

5. Dom Rembrandta

Jest to dawny dom Rembrandta van Rijn, w którym namalował on niektóre ze swoich najsłynniejszych dzieł. Znajduje się tu niewielkie muzeum, w którym eksponowane są jego obrazy i akwaforty.

6. Żydowskie Muzeum Historyczne

Jest to jedno z najważniejszych muzeów w Amsterdamie, w którym można poznać historię Żydów w Amsterdamie i Holandii. Jest to bardzo ważne muzeum w Holandii.

7. Muzeum Nauki NEMO

Jest to jedno z najnowszych muzeów w Holandii, a zarazem jedno z najważniejszych. Znajduje się we wschodniej części Amsterdamu, tuż obok Morza Północnego.

8. Rijksmuseum

Rijksmuseum to jedno z najważniejszych muzeów w Holandii i w Europie. Znajduje się w nim wiele arcydzieł sztuki, w tym “Straż nocna” i “Gabinet Het Gulden” Rembrandta.

9. Biblioteka Publiczna w Amsterdamie

Biblioteka Publiczna w Amsterdamie jest drugą co do wielkości biblioteką w Holandii. Zawiera ponad osiem milionów książek, które można wypożyczyć lub kupić na Kindle.

10. Doświadczenie z Heinekenem

Amsterdam słynie z piwa, a Heineken Experience to najlepsze miejsce, by spróbować jednych z najlepszych piw na świecie. Można tu spróbować najmocniejszych piw produkowanych przez Heinekena, w tym aż siedmiu różnych rodzajów.

Wnioski:

W Amsterdamie jest wiele rzeczy do zrobienia. Jeśli szukasz miejsca, które chciałbyś odwiedzić, to jestem pewien, że będziesz zachwycony wizytą w Amsterdamie.