Tokio – co warto zobaczyć

Co warto zobaczyć w Tokio

Japończycy są bardzo zainteresowani światem zewnętrznym i chcą zobaczyć najnowszą modę, jedzenie i styl życia. Jeśli byłeś w Tokio, musisz wiedzieć, że Japonia jest krajem mody i technologii.

Jeśli chcesz zobaczyć najnowsze trendy w modzie, możesz wybrać się do Ginzy lub Harajuku w Tokio. Jeśli chcesz wypróbować najnowsze trendy w modzie, powinieneś odwiedzić centra wyprzedażowe w Japonii. Ceny produktów w outletach są naprawdę niskie, a jeśli trafi się na dobrą ofertę, to z pewnością pomoże to zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Aby coś zjeść, można wybrać się do restauracji lub spróbować japońskiego jedzenia, a jednym z popularnych dań jest sushi. Jeśli jesteś smakoszem, musisz spróbować makaronu ramen, który jest popularną potrawą w tym kraju.

Jeśli chodzi o zakupy, w stolicy jest wiele centrów handlowych. Najpopularniejszą dzielnicą handlową jest Akihabara, położona we wschodniej części Tokio. Jeśli chcesz kupić szeroką gamę ubrań, powinieneś odwiedzić Yodobashi Akiba. Ceny są tam naprawdę niskie i można tam dostać wszystkie rodzaje ubrań. Jeśli chcesz kupić najnowszą modę, odwiedź dom towarowy Yurakucho.

Jeśli jesteś turystą, możesz wybrać się do dzielnicy Shibuya, Roppongi i Shinjuku. W dzielnicy Roppongi znajduje się wiele kawiarni i restauracji. Można też skorzystać z życia nocnego tego miejsca.

Wnioski:

Z pewnością będziesz zadowolony z pobytu w stolicy Japonii, Tokio, ale jest to również drogie miasto. Jeśli masz dużo gotówki, możesz kupić dobrej jakości modną torebkę, buty, ubrania, akcesoria i biżuterię.

Jeśli planujesz odwiedzić ten kraj i nie wiesz, gdzie się zatrzymać w Tokio, możesz odwiedzić stronę internetową Tokyo Cheapo, na której znajdziesz wiele opcji zakwaterowania.