Zurych – co warto zobaczyć

Co zobaczyć w Zurychu?

Zurych jest miastem położonym w Szwajcarii, a także stolicą kantonu Zurych. Jego powierzchnia wynosi 3 542 mil kwadratowych, a liczba mieszkańców to około 806 000 osób.

Miasto jest bardzo znane ze swojego naturalnego piękna, a najlepszym sposobem na jego poznanie jest odwiedzenie parków przyrody i jezior w mieście. Poznajmy więc kilka najlepszych rzeczy, które warto zobaczyć w Zurychu w Szwajcarii.

Park Burgessa

Jest to jeden z najbardziej znanych parków w mieście. Został otwarty w 1852 r. i ma ogromną różnorodność drzew i krzewów. Park jest bardzo piękny, zielony i spokojny, a jezioro jest również popularne wśród turystów.

Muzeum Szwajcarskie (Schweizerisches Museum)

Muzeum to zostało założone w 1857 roku i jest jednym z najstarszych muzeów w Szwajcarii. Posiada różne rodzaje obrazów, rzeźb, broni, narzędzi i innych akcesoriów z różnych kultur.

Grosserer-Hof

Został zbudowany w 1520 roku i jest jednym z najpiękniejszych zamków w Szwajcarii. Zamek jest otoczony wzgórzami górskimi, trawnikami i jest otoczony przez Jezioro Zuryskie.

UBS

Jest to jeden z największych banków na świecie, a jego główna siedziba znajduje się w Zurychu. UBS działa w różnych krajach i zatrudnia ponad 2000 pracowników.

Podsumowanie:

Mam nadzieję, że ten post da Ci doskonały pomysł na najlepsze rzeczy do zobaczenia w Zurychu Szwajcarii.