Pekin – co warto zobaczyć

7 wskazówek, jak zwiedzić Pekin latem

Lato to najlepszy czas dla tych, którzy szukają wytchnienia od nauki. Wielu studentów chce odwiedzić Pekin, ale nie wie, gdzie się wybrać. Ponieważ Pekin jest stolicą Chin, znajduje się tu wiele atrakcji turystycznych, które warto odwiedzić. Oto kilka wskazówek, które sprawią, że wakacje będą przyjemne.

1) Zjedz kolację w Dessert Garden

Najlepszą częścią podróży jest zjedzenie czegoś pysznego i tak samo jest, gdy jedziesz do Pekinu, więc wybierz się do Dessert Garden, gdzie zjesz najlepsze lody w mieście.

2) Przespaceruj się po Świątyni Lama

W Pekinie znajduje się wiele świątyń, a Świątynia Lama jest najbardziej znaną z nich. Świątynia jest bardzo duża i można w niej zobaczyć różne posągi.

3) Weź udział w Festiwalu Smoczych Łodzi

Chińczycy obchodzą Festiwal Smoczych Łodzi w czerwcu. Jest to najpopularniejszy festiwal w Chinach, a Ty możesz się nim cieszyć, odwiedzając jezioro i oglądając smocze łodzie.

4) Obejrzyj przedstawienie w Pałacu Letnim

To miejsce jest chińskim obiektem historycznym i można tu obejrzeć wiele różnych przedstawień. W Pekinie jest wiele miejsc, w których można obejrzeć przedstawienie, a najlepszym z nich jest Pałac Letni.

5) Podziwiaj zachód słońca nad jeziorem Houhai

To kolejne piękne miejsce na podziwianie zachodu słońca. Będziesz zahipnotyzowany widokiem wody i będziesz mógł podziwiać zachód słońca w tym miejscu.

6) Korzystaj z życia nocnego

Życie nocne w Pekinie jest dość aktywne, więc jeśli jesteś nocną sową, to Pekin jest idealnym miejscem. Będziesz mógł cieszyć się tutejszą kulturą i muzyką.

7) Kup Tradycyjną Medycynę Chińską

Jeśli szukasz lekarstwa na skórę, koniecznie odwiedź sklep z tradycyjnymi chińskimi lekami. W tych sklepach sprzedaje się leki ziołowe i można dowiedzieć się, jak działa dany lek.

Wnioski:

Oto 7 najlepszych rzeczy do zobaczenia w Pekinie. Jeśli chcesz zobaczyć coś nowego, Pekin jest najlepszym miejscem dla Ciebie, ponieważ ma wiele do zaoferowania turystom. Można tu poznać kulturę, historię, jedzenie i rozrywkę. Jeśli lubisz podziwiać przyrodę, możesz wybrać się nad jeziora lub w góry, ponieważ w Pekinie jest wiele takich miejsc.