Dublin – co warto zobaczyć

Co warto zobaczyć w Dublinie Irlandia

Jest wiele rzeczy, które można zwiedzić w Dublinie w Irlandii. Można zwiedzić Zamek Dubliński, Trinity College, Guinness Storehouse, Grafton Street i wiele innych miejsc. Jedynym problemem jest to, gdzie się wybrać i co zobaczyć?

Dublin ma tak wiele do zaoferowania, że turystom trudno jest zdecydować, co odwiedzić. Wymienimy kilka miejsc, które powinieneś odwiedzić podczas wizyty w Dublinie.

Zamek w Dublinie

Główną atrakcją Dublina jest Zamek Dubliński. Zamek jest najbardziej znanym punktem orientacyjnym i jest ważnym miejscem od XII wieku. Zamek został zbudowany w 1190 roku, a później był używany jako rezydencja przez królów Irlandii.

Zamek otaczają zadbane ogrody, w których można spędzić romantyczną noc. Wieczorem w ogrodzie można obejrzeć słynny pokaz świateł bożonarodzeniowych.

Trinity College

Trinity College znajduje się w samym sercu miasta i jest najstarszym college’em w Wielkiej Brytanii. Został założony w 1592 roku i od wieków jest centrum nauki.

Liczy ponad 5000 studentów i stał się największym i najbardziej popularnym uniwersytetem w mieście. Można tu zwiedzić bibliotekę i kaplicę. Biblioteka jest najstarszą biblioteką na świecie.

Grafton Street

Jest to najbardziej ruchliwa ulica handlowa w mieście, na której można zrobić zakupy. Znajdziesz tu wszystkie znane marki.

Ludzie nazywają tę ulicę “błyszczącą” z powodu jasnych świateł i dużych witryn. Można się tu dobrze bawić i korzystać z życia nocnego.

Magazyn Guinnessa

Jest to muzeum Guinnessa, w którym można poznać historię irlandzkiego piwa. Można także zwiedzić obiekt i dowiedzieć się, w jaki sposób warzony jest Guinness.

Budynek jest repliką browaru St. James’s Gate i znajdziesz w nim również ogromną kolekcję butelek Guinnessa.

Wnioski:

Podczas wizyty w Dublinie powinieneś odwiedzić wszystkie te miejsca. Mam nadzieję, że pomoże Ci to sprawić, że Twoja podróż do Dublina będzie niezapomniana. Jeśli planujesz odwiedzić Irlandię, dobrze będzie, jeśli z wyprzedzeniem przygotujesz plan podróży.