Manila – co warto zobaczyć

Co warto zobaczyć w Manili

Manila to miasto położone na Filipinach, zamieszkałe przez prawie 4 miliony ludzi. Miasto słynie ze swojej bogatej historii i dziedzictwa, a najważniejszym powodem są wpływy hiszpańskie.

Znajdują się tu jedne z najważniejszych miejsc historycznych, w tym Fort Santiago, Intramuros i Park Rizala. Miasto znane jest także z nowoczesnej panoramy, szerokiej gamy centrów handlowych, znajduje się tu także popularne SM Mall of Asia.

Oto lista najlepszych rzeczy do zobaczenia w Manili:

Fort Santiago

Jest to pierwsza forteca zbudowana przez Hiszpanów w XVI wieku. Fort znajduje się w samym sercu miasta, w doskonałej lokalizacji. Z fortu można poznać prawdziwą historię i teraźniejszość miasta. Jest to najstarsza część miasta, a także najlepiej zachowana.

Można tu także poznać prawdziwe historie bitew stoczonych na tym terenie, który jest także miejscem kręcenia wielu filmów. W forcie znajduje się także katedra w Manili, Narodowe Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i wiele innych kościołów.

Intramuros

To kolejny ważny zabytek historyczny w mieście. Jest to stare, otoczone murami miasto, w którym większość budynków była zbudowana z kamienia i cegieł. Mur jest najszerszy spośród wszystkich murów miejskich, a także wykorzystywany do kręcenia wielu scen filmowych.

Park Rizal

Jest to jeden z najlepszych parków w mieście, o wspaniałym krajobrazie, w którym znajduje się wiele muzeów. Park jest doskonałym miejscem do odpoczynku i podziwiania widoku na Zatokę Manilską.

SM Mall of Asia

Jest to największe centrum handlowe w kraju, ma ponad 1000 sklepów i największą strefę gastronomiczną. Jest to również jedno z najlepszych miejsc do robienia zakupów w mieście, z najnowszymi trendami i produktami.

SM Megamall znajduje się na wschód od SM Mall of Asia, jest to nowoczesne osiedle handlowo-mieszkalne.

Wnioski:

Powyżej przedstawiono niektóre z najważniejszych miejsc, które można odwiedzić w Manili. Niektóre z tych miejsc zostały wymienione w jednej kategorii, ponieważ wszystkie są ze sobą powiązane. Można więc odwiedzić je wszystkie podczas jednej wycieczki. W Manili jest wiele innych ciekawych miejsc do zobaczenia, więc jeśli planujesz odwiedzić Manilę, upewnij się, że odwiedzisz je wszystkie.