Los Angeles – co warto zobaczyć

Co warto zobaczyć w Los Angeles

Być może od kilku lat planujesz wycieczkę do Los Angeles, ale jeszcze tam nie byłeś? Co więc warto zobaczyć w Los Angeles, aby przyciągnąć turystów z całego świata?

Atrakcji w Los Angeles jest wiele, ale większość z nich to miejsca, w których można spędzić miło czas w parku, zjeść smaczne jedzenie i cieszyć się życiem nocnym.

Nie ma określonego typu atrakcji, które przyciągną wszystkich, wszystko zależy od tego, jakim typem osoby jesteś. Niektórzy pojadą tam, aby poznać hollywoodzkie filmy, a inni będą chcieli przeżyć niesamowite doświadczenie, wybierając się na Sunset Strip. W LA jest wiele rzeczy do zobaczenia, takich jak Santa Monica Pier, Griffith Observatory, Muzeum Tolerancji i wiele innych.

Niektóre z najlepszych atrakcji zostały opisane poniżej.

Hollywood Bowl

Jest to jedna z najbardziej znanych atrakcji w Los Angeles. Jeśli jesteś melomanem, z pewnością spodoba Ci się słuchanie muzyki klasycznej w tym miejscu. Miejsce to znane jest z doskonałej akustyki instrumentów, dzięki czemu można poczuć muzykę, której się słucha.

Znak Hollywood

Jest to jedno z najpopularniejszych miejsc do odwiedzenia w Los Angeles. Jeśli jesteś turystą i uwielbiasz stare rzeczy, to miejsce jest dla Ciebie. Można tu kupić pamiątki i jest to również świetne miejsce do robienia zdjęć.

Zoo w Los Angeles

Jest to jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc w Los Angeles ze względu na egzotyczne zwierzęta. W tym zoo można zobaczyć lwy, niedźwiedzie i słonie.

Cmentarz Hollywood Forever

Jest to miejsce, gdzie pochowani są sławni ludzie z całego świata. Jeśli jesteś miłośnikiem historii, powinieneś odwiedzić to miejsce.

Obserwatorium Griffitha

Znajduje się na szczycie góry Hollywood i jest uważane za największe obserwatorium astronomiczne na świecie.

Molo w Santa Monica

Jest to jedna z najbardziej znanych plaż w Los Angeles, a także uważana za jedno z najczęściej fotografowanych miejsc.

La Brea Tar Pits

To miejsce jest najbardziej znane i odwiedzane przez ludzi, którzy kochają przygody.

Wnioski:

Jeśli odwiedzasz LA po raz pierwszy, to musisz odwiedzić wszystkie te miejsca i dobrze się bawić. Jeśli jesteś stałym bywalcem, na pewno chętnie odkryjesz więcej miejsc.