Kanton – co warto zobaczyć

Kanton atrakcje i turystyka

Czy jesteś gotowy, aby odwiedzić Kanton, stolicę prowincji Guangdong? Historia tego miasta liczy ponad 4000 lat, a jego architektura jest bardzo fascynująca. W Kantonie znajduje się wiele atrakcji turystycznych, które można poznać i podziwiać.

Budynki podobne do szanghajskich

W tym pięknym mieście znajduje się wiele budynków podobnych do tych z Szanghaju. Architektura jest bardzo atrakcyjna i inna niż w innych miastach, więc na pewno zakochasz się w tym mieście.

Góra Hua Shan

Miasto położone jest u podnóża góry Hua Shan, a sama góra ma powierzchnię prawie 100 km2. Jeśli więc interesujesz się trekkingiem, to jest to miejsce, które powinieneś odwiedzić.

Wieża Guangzhou

Jest to najwyższy na świecie budynek o wysokości około 420 metrów. Została zaprojektowana tak, by przypominać Wielki Mur Chiński. Jest to dobre miejsce, aby podziwiać widok na miasto.

Muzeum Guangzhou

Muzeum zostało założone w 1918 roku i było pierwszym muzeum w mieście. Było to pierwsze muzeum prowincji Guangdong i znajduje się na Starym Mieście.

Sala Pamięci Xu Jiepinga

Sala pamięci poświęcona jest słynnemu chińskiemu przywódcy rewolucyjnemu Xu Jiepingowi. Był on założycielem współczesnych Chin.

Wnioski:

Jeśli szukasz ciekawych miejsc do odwiedzenia w Guangzhou, to są to najlepsze miejsca do odwiedzenia w tym mieście. Wiem, że będziesz zadowolony z tej wycieczki.