San Francisco – co warto zobaczyć

6 najlepszych rzeczy do zrobienia w San Francisco podczas wizyty w tym mieście

San Francisco słynie z pięknych krajobrazów, wyjątkowej kultury i wspaniałej kuchni. Miasto ma bogatą historię sięgającą XVII wieku, kiedy to wylądował tu pierwszy portugalski odkrywca.

Obecnie San Francisco jest jednym z najpopularniejszych celów podróży w Stanach Zjednoczonych. Ma zróżnicowaną kulturę i oferuje wiele atrakcji turystycznych do zwiedzania. Niektóre z najpopularniejszych atrakcji w mieście to most Golden Gate, Muzeum Kolejki Linowej, Chinatown, Lombard Street, Fisherman’s Wharf i Golden Gate National Recreation Area.

Oto 6 najlepszych rzeczy do zrobienia w San Francisco:

1. Most Golden Gate

Jedną z najpopularniejszych atrakcji turystycznych w San Francisco jest most Golden Gate. Jest to 1,7-milowy most wiszący łączący miasto z hrabstwem Marin w Kalifornii. Jest to najdłuższy most wantowy na świecie.

Most jest połączony ze słynnym miejskim molo 39, z którego zwiedzający mogą podziwiać piękną scenerię i widoki na zatokę. Na moście znajduje się również punkt poboru opłat, w którym można kupić bilet w celu uiszczenia opłaty za przejazd przez most.

2. Lombard Street

Lombard Street to słynna atrakcja turystyczna w San Francisco. Znana jest również jako “najbardziej krzywa ulica na świecie”. Wynika to z faktu, że droga jest kręta i wyboista. Jednak dzięki temu miasto jest jednym z najpiękniejszych na świecie.

Nazwę nadano jej na cześć włoskiego imigranta Augusta Lombarda, który rozpoczął budowę drogi w 1875 roku.

3. Wyspa Alcatraz

Wyspa Alcatraz jest jedną z najbardziej kultowych atrakcji turystycznych w mieście. Jest to były dom osławionego Ala Capone.

W 1934 r. wyspa została przejęta przez rząd USA i do 1962 r. pełniła funkcję więzienia federalnego. Później stała się parkiem narodowym.

4. Kolejki linowe

Jeśli odwiedzasz miasto i szukasz czegoś wyjątkowego, możesz przejechać się kolejką linową. Kolejki linowe są bardzo starym środkiem transportu w mieście.

Najstarszy tego typu system znajduje się w San Francisco. Został on wynaleziony przez braci Lick w 1853 roku. Jest to także jeden z najtańszych sposobów poruszania się po mieście.

5. Ferry Building

Ferry Building to kompleks handlowo-gastronomiczny położony w dzielnicy Embarcadero w San Francisco.

Jest to jedna z najpopularniejszych atrakcji turystycznych w San Francisco. Znajduje się tam również słynny targ Ferry Plaza Farmers Market.

6. Chinatown

Chinatown to jedna z najpopularniejszych atrakcji turystycznych w mieście. Jest to jedno z największych Chinatown na świecie.

Wielu turystów odwiedza to miejsce, aby skosztować chińskich potraw. Można tu znaleźć wiele chińskich restauracji, piekarni i sklepów z pamiątkami.