Suzhou – co warto zobaczyć

Co warto zobaczyć w Suzhou

Suzhou, położone w prowincji Jiangsu, jest jednym z najważniejszych miast Chin. Jako znany ośrodek turystyczny, Suzhou ma wiele wspaniałych atrakcji. Przyjrzyjmy się 10 najważniejszym zabytkom, które każdy powinien zobaczyć w Suzhou.

Ogród Suzhou

Położony w Parku Światowej Wystawy EXPO w Suzhou ogród został zaprojektowany zgodnie ze stylem dynastii Song. Ogród zajmuje powierzchnię 200 000 metrów kwadratowych i jest podzielony na kilka sekcji.

Jeśli chcesz poczuć urok Suzhou i dawnych czasów, to jest to właściwe miejsce dla Ciebie. W ogrodzie można znaleźć wiele starych drzew, takich jak granat, cedr chiński i brzoskwinia. Jest tu także pawilon herbaciany. Cały ogród jest wypełniony bujną zielenią i ma otwartą atmosferę.

Świątynia Shaolin

Jest to jedna z najbardziej znanych świątyń buddyjskich w Chinach. Położona na południowych przedmieściach Suzhou, świątynia ta istnieje od czasów dynastii Ming. Świątynia Shaolin jest pierwszą szkołą buddyzmu w Chinach. W świątyni tej znajduje się również pawilon herbaciany.

Świątynia Dongyue

Jest to kolejna świątynia buddyjska w Suzhou. Świątynia ta istnieje tu od tysięcy lat. Została zbudowana w roku 878. Jest to jedna z najstarszych świątyń buddyjskich w Chinach. W świątyni znajduje się duży posąg Buddy, który jest bardzo dużych rozmiarów.

Główną atrakcją tej świątyni jest wyjątkowa dzwonnica o wysokości 100 metrów. Dzwonnica została zbudowana w 1292 roku i jest największą w kraju.

Muzeum Prowincji Zhejiang

To muzeum jest drugim co do wielkości w Chinach. Znajduje się ono w Międzynarodowym Centrum Wystawowym Suzhou i posiada dużą kolekcję zabytków archeologicznych.

W muzeum wystawiono wiele rodzajów starych przedmiotów, takich jak starożytne książki, ubrania, narzędzia i broń. Hala wystawowa jest podzielona na dwie części. Jedna to starożytne artefakty, a druga to współczesna historia Chin.

Sala Pamięci Lu Yu

Sala Pamięci Lu Yu jest trzecią co do wielkości salą pamięci w Chinach. Znajduje się w centrum Suzhou. Sala ta została zbudowana na cześć Lu Yu, który jest znany jako założyciel chińskiego przemysłu papierniczego. Budynek ma kształt pagody i jest jednocześnie centrum kulturalnym.

Wewnątrz znajduje się duża biblioteka, która jest największą w mieście.

Świątynia Tongji

Ta świątynia jest jedną z największych świątyń buddyjskich na świecie. Znajduje się w samym sercu Suzhou. Świątynia ta jest również znana jako “Świątynia Ziemi”.

Świątynia ta jest zbudowana z cegły i drewna, a także stanowi połączenie konfucjanizmu i buddyzmu. Najbardziej atrakcyjną cechą tej świątyni jest kamienny most, który prowadzi do głównej bramy.

Wnioski:

Jak widać, Suzhou ma wiele do zaoferowania turystom. Miasto to jest również ulubionym miejscem wśród miłośników jedzenia.