Toronto – co warto zobaczyć

Rzeczy, które warto zobaczyć i zrobić w Toronto

Toronto jest największym miastem Kanady i uważane jest za centrum biznesu, rozrywki, edukacji i kultury. Głównym powodem jego popularności jest obecność muzeów, galerii sztuki i teatrów.

Oto kilka miejsc, w których można się świetnie bawić.

Galeria Sztuki Ontario

Jest to największa galeria sztuki w Ameryce Północnej. Znajduje się w centrum Toronto. Jest to muzeum z tysiącami obrazów, rzeźb i innych dzieł sztuki z różnych okresów. Galeria Sztuki Ontario jest bardzo popularna wśród turystów.

Królewskie Muzeum Ontario

Jest to kolejne z najbardziej znanych muzeów w Kanadzie. W Toronto znajduje się wiele muzeów, ale to jest największe i najstarsze. Zostało zbudowane w 1908 roku i posiada ponad 150 000 eksponatów.

Casa Loma

Casa Loma to budynek mieszkalny na przedmieściach Toronto. Jest zbudowany w stylu hiszpańskim i wygląda jak zamek. Jest to jedna z najpopularniejszych atrakcji turystycznych Toronto.

Wieża CN

Wieża ta jest drugą co do wysokości wolnostojącą konstrukcją na świecie. Jest charakterystycznym punktem Toronto. Ludzie przychodzą na CN Tower, aby robić zdjęcia i podziwiać widoki.

Wnioski:

To były jedne z najciekawszych miejsc, które możesz odwiedzić w Toronto. Jestem pewien, że spodobają Ci się te doświadczenia.